Dlaczego pozycjonowanie się opłaca?

Pozycjonowanie stron

Rok po roku nasz świat w coraz większym stopniu przenosi się do internetu. Czy nam się to podoba, czy nie, obecność w internecie ma coraz większy wpływ również na funkcjonowanie firm i możliwość pozyskiwania nowych klientów. Właściwie niezależnie od branży, w której działasz i rozmiaru Twojego biznesu, aby odnosić sukces albo co najmniej zachować swoją pozycję rynkową, musisz być obecny w sieci. Jednym z najpopularniejszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest pozycjonowanie. Zobacz, dlaczego się opłaca i czemu warto skorzystać z usług Top Pozycja. 

Czy warto inwestować w pozycjonowanie firmy w Google?

To pytanie zadaje sobie właściwie każdy, kto dowiaduje się, że w ogóle istnieje taka możliwość. W końcu jest to inwestycja, niekiedy sporych rozmiarów, a do wydawania pieniędzy w trudnych czasach raczej nikomu nieśpieszno. Dlatego warto przyjrzeć się danym – aż 95,47% polskich internautów korzysta z wyszukiwarki Google (wg danych Statcounter z lipca 2022 roku), co w skrócie pozwala powiedzieć, że wystarczy być widocznym na tej platformie, aby objąć niemal wszystkich potencjalnych klientów. Od lat tendencja jest jednak niezmienna – jeśli chcesz, aby klienci trafiali do Ciebie właśnie z Google, to musisz zadbać o to, aby Twoja strona wyświetlała się wśród absolutnie czołowych wyników wyszukiwania. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz czegoś szukałeś i zajrzałeś choćby na drugą stronę z wynikami albo chociaż na coś spoza TOP10. Wydatki poniesione na pozycjonowanie i wykonanie SEO strony nie przyniosą rezultatów od razu – ale kiedy się pojawią, będą długofalowe i skuteczne. 

Mała firma i pozycjonowanie strony internetowej – czy warto?

Może Ci się wydawać, że skoro prowadzisz małą, lokalną działalność, to zdobywanie klientów w sieci jest nie dla Ciebie – w końcu obecne tam już są firmy znacznie większe od Twojej, które mają spore budżety na reklamę i ogromne doświadczenie. Wielu małym przedsiębiorcom wydaje się, że dla podmiotów ich rodzaju wystarczająca okazuje się rekomendacja, czy niewielki szyld przed ich przedsiębiorstwem. Czasy dynamicznie się jednak zmieniają i dzisiaj coraz więcej osób poszukuje produktów i usług – nawet w swojej okolicy – właśnie w internecie. To właśnie pozycjonowanie lokalne (czyli wyświetlające się klientom z Twojej okolicy) pozwoli na trafienie do Twoich bliższych i dalszych sąsiadów i wygranie walki o klienta ze znacznie większymi podmiotami. Wcale nie trzeba wydawać ogromnych środków na marketing, aby uzyskiwać satysfakcjonujące rezultaty – o wiele ważniejsze jest, aby być w tym konsekwentnym, bo właśnie tak buduje się swoją pozycję w sieci. Sporo spośród naszych klientów to właśnie niewielkie, lokalnie działające biznesy. Zwróć uwagę na otrzymane od nich referencje i przekonaj się, że to naprawdę działa – nawet w lokalnej skali. 

Czy pozycjonowanie ma sens?

Być może wydaje Ci się, że bez dużych nakładów nie uda się osiągnąć zbyt wiele, albo, że pozycjonowanie było modne lata temu, a dzisiaj są inne formy docierania do klienta. Narzędzia takie jak Google Ads pozwalają na praktycznie natychmiastowe osiąganie efektów, ale nie jest pozbawione wad. Po pierwsze jego użycie jest droższe, płacisz bowiem za każde kliknięcie reklamy, co może bardzo szybko wyczerpać Twój budżet reklamowy i skutkować wyłączeniem reklamy. Z drugiej strony płatna reklama Google Ads działa natychmiast po opłaceniu, ale kiedy przestaniesz za nią płacić, równie szybko przestaje działać. Po trzecie – wielu klientów automatycznie przeskakuje opłacane reklamy i po prostu ich nie czyta. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać również tę formę docierania do klienta, ale jak pokazują nasze doświadczenia, wciąż znacznie więcej znaczy dobre pozycjonowanie i starannie wykonane SEO.  Naszym klientom nierzadko proponujemy obie te formy, dzięki czemu osiągają satysfakcjonujące rezultaty zarówno w długim, jak i krótkim terminie.

Pozycjonowanie firmy w internecie – to proste!

Nie musisz być ekspertem w dziedzinie marketingu ani znać się na komputerach, aby skorzystać z możliwości, jakie przed Twoją firmą otwiera pozycjonowanie w internecie. Wystarczy, że postawiasz na fachowca, który dysponuje odpowiednim zapleczem, a krok po kroku wytłumaczy Ci, co zamierza zrobić i poprowadzi przez cały proces. Po opracowaniu planu działania i Twojej akceptacji przystąpi on do działania, a Ty spokojnie możesz wrócić do swojej głównej działalności. Na tym polega całe piękno marketingu internetowego, że nie zajmuje on zbyt dużo Twojego cennego czasu – o ile oczywiście znajdziesz odpowiednie osoby, które fachowo podejmą się zleconej pracy i będą potrafiły w kreatywny sposób dotrzeć do Twoich klientów. Zwykle już po kilku tygodniach widać pierwsze efekty działań związanych z pozycjonowaniem, a po maksymalnie pół roku Twoja strona powinna zagościć w czołówce wyników wyszukiwania w Google – jeśli taki był cel podejmowanych działań. To właśnie jedna z odpowiedzi na pytanie, dlaczego pozycjonowanie się opłaca – nie tylko kosztuje znacznie mniej w porównaniu do reklamy tradycyjnej i pozwala dotrzeć do większej liczby klientów, ale również wymaga zdecydowanie mniejszych nakładów pracy i uwagi. A przecież na nadmiar czasu chyba nikt nie narzeka.

Pozycjonowanie z Top Pozycja – czyli dlaczego postawić na nas!

Profesjonalnym pozycjonowaniem i optymalizacją w ramach SEO zajmujemy się już od ponad 8 lat. W tym czasie udało nam się pomóc dziesiątkom firm – i przyciągnąć do nich tysiące nowych klientów. Oczywiście pozycjonowanie to tylko jedna spośród świadczonych przez nas usług – zajmujemy się także szeroko pojętym marketingiem online, tworzeniem responsywnych stron internetowych czy świadczeniem wysokiej jakości pomocy technicznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie roztoczyć nad Twoją firmą kompleksową opiekę, zapewniając Ci działanie skoncentrowane na osiąganiu najlepszych rezultatów – nawet jeśli oznacza to wychodzenie poza ramy jednej specjalizacji. Na każdym etapie współpracy z nami odczujesz, że masz nad wszystkim kontrolę (w tym nad wydatkami na cele reklamowe), ale również skorzystasz z naszego doświadczenia, wykorzystywanych narzędzi oraz stale aktualizowanej wiedzy. Pozwoli Ci to na osiągnięcie spodziewanego sukcesu – gwarantujemy Ci, że korzystając z naszych usług, zauważysz więcej wizyt na stronie, większe zainteresowanie oferowanymi produktami, co najprawdopodobniej przełoży się na lepszą sprzedaż. Niezależnie od tego, czy mówimy o niewielkim podmiocie, zainteresowanym pozycjonowaniem lokalnym, czy o holdingu, który chce powalczyć o dziesiątki tysięcy klientów, gwarantujemy profesjonalną obsługę, dzięki której odczujesz efekty naszych działań. Zainteresowany/a? Nie czekaj, zanim konkurencja Cię wyprzedzi i rozsiądzie się na fotelu lidera sprzedaży. Rusz po klienta, który czeka na Ciebie w internecie. Zwiększ sprzedaż, zaistniej w świadomości kolejnych odbiorców i zadbaj o rozwój swojego biznesu.

Z Top Pozycja będzie to łatwiejsze, niż sobie wyobrażałeś! Zadzwoń lub zostaw wiadomość – i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać!